Dövlət-özəl tərəfdaşlığına həsr edilmiş seminar keçirilib
«Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının İnkişafı Mərkəzi və Layihələrin İnkişafı Fondunun dəstəklənməsi» layihəsinin implementasiyası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasında səfərdə olan Asiya İnkişaf Bankının missiyasının iştirakı ilə İqtisadiyyat Nazirliyində dövlət-özəl tərəfdaşlığı layihələrinin seçilməsi alətlərinin müəyyən edilməsinə həsr edilmiş seminar keçirilib.
Tədbirdə digər aidiyyəti dövlət qurumları ilə yanaşı, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının (DÖST) İnkişafı Mərkəzinin nümayəndələri də iştirak edib.
Seminarda çıxış edən iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Emil Məcidov ölkəmizlə AİB arasında əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyini, dövlət-özəl tərəfdaşlığı modelinin tətbiqi istiqamətində ölkəmizin geniş potensiala malik olduğunu, bu istiqamətdə gələcək fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi üzrə beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Seminarda AİB-in ekspertləri – Prakash Rao, Mişel Leuşuis və Patrick Blanchard – tərəfindən layihə seçimi təlimatı üzrə təqdimatlar keçirilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Workshop on public-private partnership was held
In order to implement the Technical Assistance Document on «Support for the Public-Private Partnership Development Center and for the Projects Development Fund», the workshop dedicated to determining the tools for selecting PPP projects, was held at the Ministry of Economy with the participation of the Asian Development Bank’s mission visiting the Republic of Azerbaijan.
The event, along with representatives of other government agencies, was also attended by representatives of the PPP Development Center of the Small and Medium Business Development Agency.
Adviser to the Minister of Economy Emil Mejidov, speaking at the workshop, emphasized the successfully developing cooperation between our country and the ADB, the great potential to apply the different PPP models, as well as the importance of expanding relations with international organizations for the implementation of future activities in this area.
At the workshop, ADB experts Prakash Rao, Michel Leoushuis, and Patrick Blanchard made presentations on guidelines for selecting public-private partnership projects and answered participants' questions.