Dövlət-özəl tərəfdaşlığına həsr edilmiş seminar keçirilib
«Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının İnkişafı Mərkəzi və Layihələrin İnkişafı Fondunun dəstəklənməsi» layihəsinin implementasiyası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasında səfərdə olan Asiya İnkişaf Bankının missiyasının iştirakı ilə İqtisadiyyat Nazirliyində dövlət-özəl tərəfdaşlığı layihələrinin seçilməsi alətlərinin müəyyən edilməsinə həsr edilmiş seminar keçirilib.
Tədbirdə digər aidiyyəti dövlət qurumları ilə yanaşı, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının (DÖST) İnkişafı Mərkəzinin nümayəndələri də iştirak edib.
Seminarda çıxış edən iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Emil Məcidov ölkəmizlə AİB arasında əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyini, dövlət-özəl tərəfdaşlığı modelinin tətbiqi istiqamətində ölkəmizin geniş potensiala malik olduğunu, bu istiqamətdə gələcək fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi üzrə beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Seminarda AİB-in ekspertləri – Prakash Rao, Mişel Leuşuis və Patrick Blanchard – tərəfindən layihə seçimi təlimatı üzrə təqdimatlar keçirilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Состоялся семинар, посвященный государственно-частному партнерству
В связи с реализацией проекта «Обеспечение институализации Центра развития государственно-частного партнерства и Фонда развития проектов» в Министерстве экономики прошел семинар, посвященный определению инструментов отбора проектов государственно-частного партнерства, с участием находящейся с визитом в Республике Азербайджан миссии Азиатского Банка Развития.
В мероприятии, наряду с представителями других государственных структур, также приняли участие представители Центра развития ГЧП при Агентстве Республики Азербайджан по развитию малого и среднего бизнеса.
Выступивший на семинаре советник министра экономики Эмиль Меджидов особо отметил успешно развивающееся сотрудничество между нашей страной и АБР, большой потенциал в имплементации различных моделей ГЧП, а также важность расширения связей с международными организациями для реализации будущей деятельности в этом направлении.
На семинаре, эксперты АБР – Пракаш Рао, Мишель Леушуис и Патрик Бланшар – выступили с презентациями, посвященными руководству по отбору проектов государственно-частного партнерства и ответили на вопросы участников.