DÖST İnkişafı Mərkəzinin nümayəndələri Dünya Bankı tərəfindən keçirilən seminarda iştirak edib
Dünya Bankının təşkilatçılığı ilə 27 sentyabr 2023-cü il tarixində, Bakı şəhərində Avropa İttifaqının 2019-2020-ci illər üzrə Çoxillik Fəaliyyət Proqramı çərçivəsində “Azərbaycan üçün çevik texniki yardım aləti” formatında su təchizatı xidmətləri sektorunda dövlət-özəl tərəfdaşlığına dair seminar keçirilmişdir.
Seminarda Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin DÖST İnkişafı Mərkəzinin direktoru Anar Salmanov və Mərkəzin direktor müavini Hamlet İsmayılov iştirak etmişdir.
Sözügedən tədbirdə Dünya Bankının nümayəndələri ilə yanaşı Azərbaycan, Gürcüstan, Özbəkistan, Fransa və İspaniyanın aidiyyəti təşkilatlarından mütəxəssislər və ekspertlər iştirak etmiş, su təchizatı və kanalizasiya xidmətləri sektoruna dair mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır. Tədbirdə ölkəmizlə bağlı “Su və çirkab su sektorunda dövlət-özəl tərəfdaşlığı”, “Azərbaycanda su təhlükəsizliyinin artırılmasına dəstəkdə dövlət-özəl tərəfdaşlığı ilə bağlı yeni irəliləyişlər”, həmçinin “Azərbaycanda su təhlükəsizliyinin atırılmasına dəstək – duzsuzlaşdırma ilə bağlı yeni irəliləyişlər” mövzusunda məlumatlar iştirakçıların diqqətinə çatdırılmış, bu sahədə müxtəlif ölkələrin təcrübəsini əks etdirən təqdimatlar edilmişdir.

Representatives of the PPP Development Center attended the seminar
A seminar dedicated to public-private partnership in the field of water supply and sanitation services within the Multi-Annual Action Program by the European Union for 2019-2020 in the format of "Flexible Technical Assistance Facility for Azerbaijan" organized by the World Bank was held in Baku city, September 27, 2023.
Anar Salmanov, Director of the PPP Development Center of the Small and Medium Business Development Agency and Hamlet Ismayilov, Deputy Director of the Center attended the seminar.
Along with the World Bank representatives, experts from the relevant units of Azerbaijan, Georgia, Uzbekistan, France and Spain took part in the event and exchanged views on the water supply and sanitation services sector.
At the seminar, the participants were informed about "Public-private partnership in the field of water supply and sanitation", "New developments in the field of public-private partnership in support of water security improvement in Azerbaijan", as well as "Support to water security improvement in Azerbaijan - new developments in the issue of water desalination" while relevant experiences of the different countries were presented to them.