Regional səfərlər davam edir
Dövlət-biznes tərəfdaşlığı formatında perspektiv investisiya layihələrinin müzakirəsi, eləcə də dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə yerli icra hakimiyyəti orqanlarının məlumatlandırılması məqsədilə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının (DÖST) İnkişafı Mərkəzinin nümayəndə heyətinin bölgələrə işgüzar səfəri davam edir.
Səfər çərçivəsində cari ilin 18–21 iyul tarixlərində DÖST İnkişafı Mərkəzinin direktoru Anar Salmanov və Mərkəzin DÖST Layihələrinin inkişaf etdirilməsi və icrasına dəstək departamentinin müdiri Hamlet İsmayılov Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rafiq Cəlilov, Yardımlı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Ayaz Əsgərov, Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Taleh Qaraşov, Masallı Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Məmmədhüseyn Hüseynov, Astara Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Allahverən Mahmudov və Lerik Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının səlahiyyətlərini icra edən Cəlil Baxşıyevla işgüzar görüşlər keçirmişlər.
Digər regional səfərlərdə olduğu kimi, görüşlər zamanı DÖST İnkişafı Mərkəzinin fəaliyyəti və DÖST modeli barədə ətraflı məlumat verilmiş, iqtisadi inkişaf strategiyasının mühüm elementlərindən biri kimi DÖST mexanizmləri tətbiqinin genişləndirilməsinin zəruriliyi vurğulanmış, yerli icra hakimiyyəti orqanları tərəfindən dövlət-biznes tərəfdaşlığı formatında investisiya tələb olunan sahələr müzakirə edilmiş, həmçinin prioritet layihələr təqdim edilmişdir.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Respublikasında iqtisadi rayonların yeni bölgüsü haqqında” ölkə başçısının 07.07.2021-ci il tarixli 1386 nömrəli Fərmanında təsbit edilmiş bölgüyə əsasən regional səfərlər davam edəcək.

Regional visits continue
With the purpose to discuss prospective investment projects in the format of Public-Private Partnership, as well as to inform the local executive authorities about state support mechanisms, the delegation of the PPP Development Center of the Small and Medium Business Development Agency continues its business trip to the regions.
Within the framework of the visit, on July 18-21, 2022, the Director of the PPP Development Center Anar Salmanov and the Head of the PPPDC's Department of Support for the Development and Implementation of PPP projects Hamlet Ismayilov held business meetings with the Head of Jalilabad District Executive Power Rafig Jalilov, the Head of Yardimli District Executive Power Ayaz Askerov, the Head of Lankaran City Executive Power Taleh Garashov, the First Deputy Head of Masalli District Executive Power Mammadhuseyn Huseynov, the First Deputy Head of Astara District Executive Power Allahveren Mahmudov and the acting Head of Lerik District Executive Power Jalil Bakhshiyev.
Within the framework of the meetings there had been presented detailed information about the activities of the PPP Development Center and the PPP model, was emphasized the need to expand the application of PPP mechanisms as one of the important elements of the economic development strategy. At the same time, investment projects in various fields were presented by local executive authorities to be implemented within the framework of PPP.
It should be noted that regional visits will continue on the basis of Decree (# 1386 of July 7, 2021) of the President of the Republic of Azerbaijan “On the new division of economic regions in the Republic of Azerbaijan”.